دیروز به دعوت همکاران در سازمان آموزش و پرورش استثنائی در جمع معلمان تلفیقی آموزش و پرورش استثنائی شرکت ودر مورد دیدگاه ها و سیاست های حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی صحبت کردیم.آموزش تلفِیقی یکی از کارهای خوب آن سازمان است که آغاز شده است و سرگرم صحبت هستیم تا بتوانیم در این زمینه به آنها کمک کنیم که جلسه دیروز در همین راستا بود.معلمین تلفیقی کار حمایت از آموزش دانش آموزان استثنائی را در مدارس عادی برعهده دارند و مطرح می کردند که بچه ها نیازهائی دارند که باید بهزیستی کمک نماید و امیدوارم در طی یک تفاهم نامه که با آن سازمان امضا خواهیم کرد این امر محقق خواهد شد.برای همین لازم است همه ما؛ بویژه معاونین توانبخشی در استانها کمک نمائیم تا این کار با سرعت و کیفیت مناسبی انجام شود.گزارش ها نشان میدهد ظرفیت آموزش و پرورش عادی ما برای انجام این کار بسیار بالاست و انجام آن دور از دسترس نخواهد بود.اگر ما بتوانیم علیرغم باور عمومی که به عدم امکان کار جمعی وتیمی در ایران وجود دارد ؛ همکاری درون وبین بخشی را تقویت و به مرحله انجام برسانیم وضعیت بهتری را برای دانش آموزان استثنائی رقم خواهیم زد……

یک خبر خوب هم از اقدام راه آهن برای ارائه خدمات به معلولان در ایستگاه راه آهن تهران در روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده است که جای خوشوقتی دارد البته ما سابقه پیگیری این موضوع را در راه آهن داریم و امیدوارم این کار فتح بابی باشد برای توسعه این اقدام در همه ایستگاه های راه آهن در ایران………….

صفحه با معلولین روزنامه اطلاعات امروز بیشتر به درگذشت مرحوم استاد محمد رضا نامنی پرداخته است.مطلب عمده و اصلی آن ره آورد مصاحبه سرکار خانم نگین حسینی است با همسر استاد سرکار خانم شهره فلاح کسمائی که بسیار خوب پرداخته شده است وتبدیل به متنی تاثیر گذارواحساسر برانگیز از یکسو وکاری حرفه ای درارائه گزارش مصاحبه از سوی دیگر شده است ؛ توصیه می کنم بخوانید.

قبلا در مورد سایت independentliving با شما صحبت کرده بودم .امروز که آنرا نگاه می کردم صفحه ای را در آن دیدم که مجموعه مقالات آن سایت را برحسب نام نویسنده مرتب و در یک صفحه آورده است. فهرست مقالات نشان می دهد مقالات بسیار ارزنده ای در آن وجود دارد .توصیه می کنم حتما این صفحه را ببینید…..

امروز در شهر فشم در شمال تهران که جزبخشداری رودبار قصران است آغاز برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه بود. این از جمله شهر های اول در استان تهران است که به طرح cbr می پیوندد البته بعد از اینکه در ۴۹ شهر دیگر طرح آغاز شده وبه مراحل بعدی خودش رسیده است. خب تهران است وهزاران مشکل سر راه. اما جای امیدواری است که با مساعدت خوبی که شبکه بهداشت و درمان و بخشدار محترم می کنند انشاالله شاهد پیشرفت سریع طرح خواهیم بود.دوستان ما در بهزیستی منطقه شمال و ستاد گسترش cbr نهایت تلاش خودشان را برای بهبود وضعیـ خدمات به معلولان منطقه بکار خواهند گرفت…