امروز همایش حقوق کودکان و دانش آموزان استثنائی هم در تالار حرکت تهران برگزار شد که من هم سخنرانی داشتم .امیدوارم بزودی متن آن ویا اسلاید های آنرا در سایت ( پایگاه) خودم قرار دهم. همایش فردا هم ادامه دارد و مقالات خوبی ارائه خواهد شد.

از فردا بعد از ظهر در ایلام همایش معاونین امور توانبخشی استانهای کشور را خواهیم داشت.پس احتمالا تا جمعه ( البته همایش تا پنج شنبه طول می کشد) شاید نتوانم یادداشت ها را بنویسم. هرچند ممکن است در ایلام هم به اینترنت دسترسی وجود داشت آنوقت باز هم زحمت می دهم….

یکی از تازه ترین فن آوری ها در زمینه دستیابی نابینایان به اطلاعات استفاده از دستگاه برجسته نگار است.خوشبختانه علیرغم نو بودن این فن آوری متخصصین کشورما هم در بخش خصوصی قادر به ساخت آن شده اند که این مهم با همکاری ما در بهزیستی انجام شده است. خیلی از دوستان نابینا متقاضی استفاده از این دستگاه هستند که با توجه به گرانی دستگاه امکان استفاده از آن به شکل شخصی فعلا مقدور نیست .اما امید واریم در آینده با اضافه نمودن تعداد دستگاهها در محیط هائی که افراد ناببنا بیشتر تردد دارند این امکان را در اختیار آنان قرار دهیم. امروز خبری دیدم که در کشور های اروپائی هم این مشکل به نوعی وجود دارد ودسترسی بسیاری از نابینایان به اینتر نت با مشکل مواجه است و مجمع معلولان اروپا در حال پیگیری موضوع هستند تا کشورها تعهدات بیشتری در این زمینه بدهند….

خوشبختانه یکی از اهداف ما برای گسترش آگاهی های عمومی در مورد توانمندی معلولان در حال انجام است هر چند هنوز در ابتدای راه هستیم. برگزاری نمایشگاه های هنری از جمله این راه هاست که می تواند مردم را با عمق توانمندی عزیزان معلول بخوبی آشنا کند.جهانبخش صادقی یکی از این دوستان است که سابقه زیادی در برگزاری نمایشگاه های نقاشی دارد وبویژه در چندسال اخیر در خارج از کشور هم نمایشگاه برپا کرده است .خبری در مورد نمایشگاه او در کویت بخوانید….

خبری هم داشتیم مبنی بر اینکه نمایشگاهی از آثار هنری معلولان در میاندوآب تشکیل شده است . عکسی از نمایشگاه را اینجا می توانید ببینید. جدا” مایه امیدواری است…..

یک خبر و عکس دیگر در مورد نمایشگاه دیگری از آثار عزیزان معلول؛ البته می بخشید کمی تاریخ آن گذشته است………