امروز مشخص است که روز جام جهانی است و چشمان همه بدنبال صفحات جادوئی تلویزیون ها و دیدن این مسابقات. خب روز اول همه که همه دوستان را شگفت زده کرد . تیم سنگال از قاره افریقا آمد که بگوید حالا می توانیم انتقام آنهمه سالهای سخت حاکی از سلطه فرانسویان را اینگونه در یک صحنه ای بگیریم که چشم دو سه میلیارد انسان را هم خیره کنیم. مبارک است …

گاهی اوقات شما مثل اینکه چیزی را گم کرده باشید، کلافه اید ، علت را هم نمی دانید ممکن است موضوع این باشد که دوست ، رفیق و یا یکی از عزیزانتان به مسافرتی رفته باشد وانتظار، شما را به این وضعیت درمی آورد. صبور باشید و بدانید که حتما او هم در مورد شما همینطور فکر می کند وصبوری خواهد کرد….

میلاد حضرت رسول گرامی اسلام محمد مصطفی (ص) و امام ششم حضرت صادق (ع) را به همه دوستان و عزیزان همراه تبریک و تهنیت می گویم……

احتمالا در خبر ها شنیدید در تاریخ ۱۸ تا ۲۰ اردی بهشت ماه در مقر سازمان ملل اجلاس سرا ن کشورها ویژه مسائل کودکان و نوجوانان برگزار شد. ویژگی این اجلاس حضور نوجوانانی از کشورهای دنیا در آن بود که خود قطعنامه ای را تصویب و به اجلاس سران ارائه کردند که به تصویب هم رسید.آقای دکتر دادخواه مدیرکل روابط بین الملل سازمان بهزیستی وعضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از سوی وزارت آموزش وپرورش سرپرستی ۴ نوجوان ایرنی شرکت کننده را برعهده داشتند که در جلسه ای که این هفته باهم داشتیم صحبتهای فراوانی در خصوص این برنامه داشتند و بخصوص بر توانمندی بسیار بالای نوجوانان ایرانی تاکید می نمودند و حتی گفتند یکی ازآنها در یکی از کمسیون ها بعنوان رئیس جلسه انتخاب شد که در آن جلسه برخی از سران ومسئولین کشورها هم حضور داشتند که با توانائی خوبی جلسه را اداره کردند. توانائی دوستان در مکالمه به زبان انگلیسی برای خیلی ها جلب توجه کرده بود . حال چرا اینها را نوشتم ، دلیلش گزارش کوتاهی است که ضمیمه ” دوچرخه ” روزنامه همشهری امروز چاپ کرده است و در آن با نوجوانان شرکت کننده مصاحبه های کوتاهی انجام داد است .دوچیز برایم جلب توجه کرد .اول عکسی از دوستان اعزامی در مقر سازمان ملل در نیویورک بود که شنبه این هفته آقای دکتر دادخواه آنرا نشانم داده بودند و در روزنامه امروز چاپ شده بود . دوم اینکه برای چنین سفر بااهمیتی که موفقیت های خوبی هم دوستان اعزامی داشتند اختصاص یک نیم صفحه کمی ناراحت کننده بود خوب مسلما” مطالب جام جهانی فوتبال از اهمیت بیشتر برخوردار است.چه اشکالی دارد ما این عزیزان را نشناسیم همانگونه که بسیاری دیگر از بزرگان این سرزمین را نمی شناسیم و حتما” صبر خواهیم کرد تا خارجیان در کتب و مقالات و رسانه های خود از آنها بگویند واگر دلمان خواست بعدا کمی در باره آنها خواهیم گفت….

گویا این روزها بحث سالمندان داغ است. امروز هم همشهری مقاله خوبی در مورد سالمندان داشت تحت عنوان ” جامعه مدرن ، سالمند مدرن “ که نگاهی تحلیلی به مسئله حضور سالمنان در جوامع مدرن امروزی داشت که بنظرم بسیار حائز اهمیت است.در پایان هم برخی پیشنهادات ارائه شده بود که جالب هستند و از همکارانم خواستم در برنامه های اجرائی مورد توجه قرار دهند. برای نویسنده محترم آقای قنواتی آرزوی توفیق دارم….

روز نامه ها خبری داشتند از مصاحبه سرکار خانم شاهرخی مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه ۱۳ تهران در مورد ” مجلس مشورتی سالمندان” و راه اندازی کانون های جهاندیدگان در مناطق مختلف شهرداری تهران. ( متن خبر را اینجا بخوانید)خب در این مورد من قبلا صحبت کرده بودم و از چنین توافقی خبر داده بودم که حالا ایشان در مورد اجرائی شدن آن صحبت کرده اند . البته هفته گذشته آقای دکتر عسگری فر مشاور ریاست سازمان بهزیستی هم در مصاحبهای گفته اند که سازمان بهزیستی قصد راه اندازی ” دهکده های سالمندان ” را دارد که حداقل حقیر بعنوان مسئول قضیه از آن بی اطلاع هستم. در این زمینه مطلبی هم نوشته ام که نقدی بر همین موضوع است که امیدوارم این هفته یا هفته آینده چاپ شود. به هر تقدیر آنچه ما دنبال آن هستیم همین مراکز روزانه است که وجودشان را برای جامعه بسیار مفید وضروری می دانم و پروژه های منسوخ شده ای چون دهکده های سالمندان را که چیزی جز انزوای بیشتر بدنبال نخواهد داشت هرگز زنده نخواهیم کرد….