ویژه نامه ” تماشا ” در جام جم امروز خبر از پخش مجموعای مستند پیرامون ” معلولیت ” از شبکه چهارم داشت که از همین هفته آغاز می شود. ساعت آن روزهای سه شنبه ۲۰:۳۰ و تکرار آن چهارشنبه ۱۴:۳۰ خواهد بود .

از روز پنج شنبه در شهرستان ورامین اردوئی سه روزه برای کودکان معلول و مادران آنها ونیز مربیانشان که اغلب از بین داوطلبان هستند برگزار شده است که امروز عصرپایان می پذیرد.چند سالی است که به همت جناب اقای دکتر دادخواه این برنامه تحت عنوان ” توانبخشی دوسا ” که شیوه ای ژاپنی می باشد با گروه هائی از والدین در شهرهای مختلف شروع و ادامه یافته است و باید اعتراف کنم که شخصا” کمترین کمک را برای این برنامه داشته ام که برآن تأسف می خورم.دیروزبرای دیدار با این گروه به ورامین رفتم.بسیار جالب بود و آنچه سالهاست انتظار آنرا داشته ام – یعنی از حدود سال ۶۷ که پایان نامه فوق لیسانس خود را پیرامون میزان آگاهی مادران کودکان فلج مغزی در مورد بیماری فرزندشان می نوشتم – و همیشه دنبال آن بوده ام تا درمانگران ما بیشتر به خانواده در ارائه خدمات توانبخشی بها بدهند . دیروز شاهد بودم نه تنها مادران بلکه داوطلبانی همچون دانشجویان دانشکده هنر، رئیس یک دبیرستان استثنائی ، والدین و… تمرینات درماتی و برنامه های تفریحی را به بهترین وجه برای کودکان انجام می دادند. این موقعیت را باید ارج نهاد و همه کمک نمائیم تا چنین برنامه هائی که هم فرد، هم خانواده وهم جامعه را درگیر می کند بیش از پیش در فعالیت های توانبخشی چایگاه خود را پیدا کند……

سه شنبه هفته گذشته صفحه با معلولین روزنامه همشهری مطالب خوبی داشت از جمله مصاحبه ای با آقای بدری که ابداع کننده روشی نو برای نقاشی نابینایان است . در مورد او قبلا هم اشاراتی داشتم لیکن این مطلب حتما حاوی نکات تازه ای است که به خواندنش می ارزد…..

مسلما” نمی توان پنهان کرد که خرابی خطوط تلفن در روزهای اخیر چهارشنبه تا امروز چه مصِبتی بودوبه چه میزان سخت و ملال آور.البته خوبی هائی هم داشت که از آن جمله اینکه توانستم صقحات مقدمه و انتخاب موضوع تحقیق ونیز یک صفحه از مثال ها را کامل کنم و امروز آنها را در پایگاه قرار دهم با این امید که اگرمشکلی پیش نیاید انشاالله مابقی صفحات را هم بزودی تکمیل نمایم.

از صبح دیروزتاشنبه تلفن های محله ما برای تعمیرات قطع است و قادربه توشتن یادداشت ها نیستم بهمین دلیل عذرخواهی می کنم امیدوارم زودتراین مشکل حل شود