سازمان بهزیستی استان اصفهان هم دارای پایگاه اطلاعات در اینترنت شد. البته هنوز سایت کاملی نیست . اطلاعات در مورد حوزه ” امور توانبخشی ” را هم می توانید ملاحظه کنید…..

کنگره ” پرستاری توانبخشی ” از دیروز در دانشگاه علوم بهزیستی آغاز شده است وتا فردا هم ادامه دارد. این کار بههمت سرکار خانم دکتر مداح که بحق دین بزرگی برگردن پرستاری ایران دارند و همکارانشان در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است. امروز من هم توفیقی داشتم تا در یکی از پانل ها که نحت عنوان ” پرستاری توانبخشی مبتنی برجامعه ” نام گرفته بود حضور داشته باشم. البته قبل از پانل چند سخنرانی هم انجام گرفت که در نوع خود خوب بودند. جای تاسف است که متن سخنرانی ها به سرعت روی شبکه دانشگاه قرار نمی گیرد وامکان بهره وری را پائین می آورد. امیدوارم این نقیصه نیز رفع بشود. به هر صورت آنچه در پانل تاکید کردم ضرورت پرداختن دانشگاه به ارائه راه حل برای معضلات اجرائی است و بخصوص پذیش نگاه مبتنی برجامعه یا جامعه نگر در آموزش ها چه اگر آموزش کادر تخصصی در دانشگاهها با همین شیوه فعلی صورت بگیرد انتظار اصلاح سیستم اجرائی ، خواب وخیالی بیش نیست. آرزومندم برگزاری چنینی کنگره هائی به ارقاء دانش وعملکرد و تغییر نگرش افراد درارائه خدماتی جامع و مبتنی برجامعه منجر گردد…


ایِن عکس با اندازه ای مناسب در صفحه اول اعتماد امروز خودنمائی می کرد. در شرح ان نوشته شده بود وقتی مسئولیت با معنویت در هم می آمیزد. این افسر پلیس دیروز بیش از یک ربع برای گرفتن تاکسی جهت این معلول به خیابان انقلاب تهران چشم دوخته بود!” . برای من البته خیلی تعجب آور نیست بارها در مورد آن بحث کرده ام . از روزنامه اعتماد بخاطر پرداختن به این موضوع که همانا نحوه ایاب و ذهاب معلولان در شهر است متشکرم. امیدوارم سرپرشت جدید شهرداری تهران که امسال در همایش مناسب سازی شهر برای معلولان از موضع معاون عمرانی وزیر کشور قول هائی در این زمینه دادند ، در این مورد دستورات قاطع تری صادر کنند بویژه اینکه حالا هردو مسئولیت را باهم دارند….

دوست خوبم جناب اقای دکتر امیر رادفر – البته نه آن آقای دکتر رادفر که در وبلاگ توانبخشی ایران می نویسند – در مورد آن مطلبی که چند روز قبل پیرامون نظرات دوست فیزیوتراپیستی که به کانادا سفرکرده بودند ، در اینجا نوشتم ، مطلبی را در قسمت نظرات نوشته اند که چون ممکن است برخی از دوستان امکان خواندن آنرا پیدا نکنند ، فکر کردم آنرا نقل کنم. نکات بسیار ارزنده ای را نوشته اند و شخصا” امیدوارم بزودی با حضورمجدد جناب آقای دکتر در ایران بتوانند آن تجربیات خوب را منقل نمایند. برای ایشان آرزوی موفقیت بیشتر دارم …. واما مطلب ایشان….

[ email | ] Amir Radfar

Dear Dr Kamali,

I read your interesting weblog everyday.I share my Ideas in this weblog with the hope of creating a positive effect on your readers.Regarding the issue that you brought up,I guess, the main and very impotant difference between our formal education in Iran and US is about being practical.I can tell you many examples of how they adopted theoretical aspects of the science with its application and we arenot doing so.The role of private sector is also outstanding..I also guess ,we need to learn more and more to see these differences.here Students learn how to deal with the updated and daily life problems and we still stuck in our dogeared books.I wish there would be a way to transfer such a big acheivements to our students backhome.

Kindest Regards

Amir Radfar M.D

Research Fellow

UNIVERSITY OF SOUTHERN CALIFORNIA

در همایش مدیریت امداد ونجات که امروز درتالار امام بیمارستان امام خمینی آغاز شد با همراهی دکتر ارجمند و آقای مرادی دو مقاله داشتیم که یکی از آنها به صورت پوستر ویکی هم برای ارائه به شکل سخنرانی پذیرفته شده است. همانطور که گفته بودم فردا باید آنرا تحت عنوان” الگوی ارائه خدمات توانبخشی به آسیب دیدگان ناشی از بلایای طبیعی ” ارائه کنم که الان هم مشغول آخرین اصلاحات در اسلایدها هستم. مقاله پوستر هم در مورد “بررسی نحوه ارائه خدمات توانبخشی به آسیب دیدگان زلزله گیلان و فارس ” می باشد که انشاالله فردا شب هردو مقاله را در سایت قرار خواهم داد. البته از نظر من اشکالی برای ارائه آنها پیش از سخنرانی وجود ندارد ولی به احترام برگزار کنندگان همایش بماند تا فرداشب….