اگر اشتبا ه نکنم روز پنجشنبه عصر ، تعدادبازدیدکنندگان سایت اصلی من از مرز ده هزار تن گذشت . خب برای من باعث افتخار است که توانسته باشم در این زمینه ها قدم های اول را بردارم و امیدورام در آینده بتوانم با غنی ساختن هرچه بیشتر سایت پاسخگوی بهتری برای نیازهای آتی باشم.

امروز در سالگرد تاسیس ” انجمن ضایعات نخاعی ” مراسمی در تهران برپا بود که توفیق یافتم در آن برای مدت کوتاهی شرکت کنم.بسیار خوشحال شدم که آنچه تصور می کردم امروز به ریشه های قوی تبدیل می شود. یکی از کارهائی که در زمان تصدی در بهزیستی تلاش کردیم به انجام برسانیم ، ایجاد انجمن ها،کانون ها و جوامعه معلولان بود و خدا را شاکرم که برخی و شاید همگی آنها با قدرت به فعالیت می پردازند. ازجمله آنها همین انجمن است که به همت سرکار خانم دکتر میرفتاح – که خداوند سلامت کامل به ایشان عطا کند انشاالله – و سرکار خانمها خلوق و قمیشی و بسیاری دیگر از آنان شکل گرفت و امروز در مراسمی که برپامی کنند تعداد زیادی از هنرمندان ، نویسندگان ، روزشکاران، خیرین و…حضور می یابند و نیز مردم عزیزی که با اعتقاد و علاقه فراوان در جمع آنان حاضر می شود. خدمت آقای دکتر فتحعلی که امروز حضور داشتند عرض می کردم اگر کار هنوز در اختیار سازما نبود امکان حضور این جمعیت با این آمادگی شاید نبود. خوشحالم که آنان امروز به تنهائی – البته دوستان همه کمک می نمایند- این بار را بر دوش می کشندو بسیار هم موفق اند . هرچند مشکلات هنوز فراوان و بسیاراست.آروز می کنم هرروز موفقتر و پرتلاشتر از گذشته حاضر شوند ….

دیروز به دیدن نمایشگاه تجهیزات پزشکی رفتم. تصور می کردم چون با دو یا سه نمایشگاه دیگر همزمان شده است باید خیلی شلوغ باشد، اما اینگونه نبود. به نظرم نسبت به سال گذشته از کیفیت و کمیت بهتر و بیشتر برخودار شده بود. البته اینرا هم درمورد تعدادغرفه ها عرض می کنم هم در مورد وسایل و امکانات به نمایش در آمده و هم در مورد دست اندرکاران غرفه ها!!! به هرصورت احساس کردم در زمینه این موضوع شرکت های متعددی مشغول به فعالیت هستند که البته به نظر می آید که تولید کنندگان داخلی با خطر هجوم شرکت های خارجی روبرو هستند و موضوع تولیداتشان دستخوش نگرانی . امیدوارم دوستان در وزارتخانه های مسئول بیشتر به حمایت از صنعت داخل بپردازند. من معتقد به این نیستم که در تولید باید به صورت همه یا هیچ عمل کرد . اگر تولید کنندگان ما بتوانند با همکاری شرکت های خارجی عمل کنند حتما برای تولیداتشا ن بازارهای مناسب وخوبی هم پیدا خواهند کرد. نمونه این شرکت ها زیاد است و امید می رود در آینده اطن صنعت نیز در رفع نیازهای کشور موفق عمل کند….

صفحه ” با معلولین ” روزنامه اطلاعات ، امروز دست به کار تازه ای زده است و با یکی از پیشکسوتان و خدمت دهنگان قدیمی به معلولین مصاحبه ای انجام داده است. بله او کسی نیست جز استاد علی اکبر کاملی ، اولین سازنده کفش های طبی در ایران. مصاحبه بسیار خوبی انجام گرفته و حاوی نکات بسیار جالب و آموزنده ای است. من هم این افتخار را دارم که نزیک به ۱۷ تا ۱۸ سال است د رخدمت این استاد بوده ام – بطور مستقیم و گاهی هم غیرمستقیم- که برخی از نکات مصاحبه برای من هم تازگی داشت. به همه دوستا ن بویژه دانشجویان ارتوپدی فنی توصیه می کنم متن مصاحبه را در اینجا بخوانند. همچنین مقاله ای در مورد جشنواره تئاتر معلولان هم از آقای خواجه حسینی کارشناس محترم بهزیستی درج شده است که حاوی نکات خوبی درزمینه توانبخشی و دیگاه های نوین در آن است….

ویژه نامه ” روزنامه جام جم” امروز داستانی داشت که بر حقیقی بودنش هم صحه گذاشته بود. داستان دختر وپسر که قصد ازدواج داشتند و ناگهان با یک تصادف اتومبیل ، پسر ” قطع نخاع ” می شود و بعد….این داستان نیست سرنوشت محتوم روزانه ماست در این جامعه که به هیچیک ازمقررات پایبند نیستیم ؛ نه برای حفظ جان خودمان و نه برای حفظ جان دیگران . آمار سوانح رانندگی در ابتلائات و مرگ و میر رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و همچنان قربانی می گیرد و رسانه ملی کشور- جون دوستان در صداو سیما از این عبارت گویا خوششان می آید- اوقات طلائی برای آموزش مردم را از دست می دهد. خودتان قضاوت کنید برای آموزش سلامت به جامعه و تاکید بر آنچه مهمترین علت مرگ ومیر کشور است چقدر هزینه می شود؟چند ساعت برنامه ساخته شده است؟ آیا نباید بیشتر به ای« مقوله پرداخت ؟ به نظر من در آینده افراد ضایعه نخاعی اولین رتبه را دربین معلولان به خود اختصاص خواهند دادو از هم اکنون باید بیش از گذشته به این مقوله پرداخت. خوشبختانه قدم هائی که در سالهای اخیر برای رسیدگی به این دوستان برداشته شد ادامه دارد ودر سخنرانی جناب آقای دکتر ارجمند در کنگره فیزیوتراپی هم به گزارش خوبی در این مورد اشاره شد. انجمن ضایعات نخاعی هم علیرغ عدم حضور سرکار خانم دکتر میرفتاح به فعالیت خود ادامه می دهد . امیدوارم که همگی کمک کنند تا برای این مشکل هم تا حد امکان موانع برداشته شود…البته لینک داستان را نتوانستم قرار دهم جون ویژه نامه نسل سوم متاسفانه روی اینترنت قرار نمی گیرد که این هم از عجایب است که نسل سومی که دائم با اینترنت مشغول است باید از خواندن اینترنتی آن محروم باشد . به نظرم کج سلیقگی آقایان است……….

در شبکه خبر امروز ، فکر می کنم خبر علمی ، فرهنگی بود که تصاویری رااز نمایشگاهی در بروجرد نشان می داد و برایم بسیار جالب بود.نمایشگاهی بود از تصاویری که دانش آموزان نابینا با خطوط بریل ترسیم کرده بودند. به نظرم در نوع خود کار بسیار ارزنده ای بود که به همت جوانان هلال احمر بروجرد برپا شده بود. امیدوارم این قبیل کارها هر روز در ابعاد گسترده تری انجام شود ، زیرا پتانسیل و ظرفیت های بالقوه فراوانی را در بین معلولان سراغ دارم که زمینه را برای اینگونه کارها بارورمی سازد…..