نمایشگاه دوم ، فرصت از دست رفته

بمناسبت برگزاری دومین نمایشگاه تجهیزات توانبخشی و وسایل کمکی معلولین ، یادداشتی تحت عنوان ” نمایشگاه دوم ، فرصت از دست رفته !!!” در صفحه با معلولین روزنامه اطلاعات نوشتم . به هر صورت تلاشهائی که از سالهای قبل برای برگزاری چنین نمایشگاهی به انجام رسیده است را نباید بسیار ساده از دست داد. فرصت برگزاری را می توانستیم به بهترین وجه استفاده کنیم که چنین نشد . دنباله مطلب را اینجا بخوانید….

صندوق صدقات در بهزیستی

یک خطر دیگر بر سر راه بهزیستی قرارگرفته است. من نمی دانم چرا همیشه باید در بهزیستی راههای رفته را دوباره آزمود. خبر روزنامه جام جم را بخوانید. ” بهزیستی صندوق صدقات دایر می کند . ” من امیدوارم بتوانم در یکی از روزنامه ها یادداشتی بنویسم و در این مورد حداقل هائی را به گوش آقایان برسانم….

اعتبار خرید وسایل توانبخشی

می دانید که دیروز نمایشگاه دوم ” تجهیزات توانبخشی ” افتتاح شد. در این مورد حتما خواهم نوشت اما امروز روزنامه جام جم مصاحبه رئیس سازمان بهزیستی را چاپ کرده بود که ” اعتبار کافی برای تجهیز وسایل توانبخشی معلولان نداریم ” . خب من اصلا نمی خواهم بگویم اعتبار این خریدها به اندازه کافی است ولی بعنوان کسی که مسئولیتی داشنم و برای سال ۸۱ اعتبار ۵۰ میایارد ریالی را از سازمان مدیریت گرفتیم و شما آنرا به ۳۰میلیار ریال کاهش دادید ، آیآ فکر تمی کردید که تجربه حدود ۱۰سال کار در بهزیستی و با معلولان با شما سخن می گوید؟ آیا به تنهائی فکر کردن و تصمیم گرفتن ، آنهم رد چنین مسائل مهمی درست است؟ خب بدیهی است که امروز باید از کمبود که نه بلکه از عقب ماندگی از فن آوری روز دنیا هم گله کنیم . با این چنین مدیریتی ، اینگونه عقب ماندگی ها دلیل نمی خواهد….

افزایش خودکشی بین دانشجویان

روزنامه شرق در شماره امروز خود به مصاحبه با آقای دکتر بولهری در زمینه ” خود کشی بین دانشجویان ” پرداخته است . موضوع بسیار مهم است . بخوانید….اهمیت قضیه درباره نکته ای ست که مقاله برآن تاکید دارد و آن خطر بی هویتی است که دانشگاه را تهدید می کند….

دوره بازآموزی کارشناسان توانبخشی

امروز را درخدمت کارشناسان توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنائی سراسر کشور بودم. خب بعضی از دوستان را از دوران دانشجوئی آنان در دانشکده توانبخشی می شناختم و تجدید دیداری شد. فرصت خوبی یود تا مروری بر مسائل توانبخشی به صورتی کلی داشته باشیم . هرچند دوستان کارشناس از محدودیت هائی که برای مجموعه فعالیـت های توانبخشی در سازمان ایجاد شده است گلایه مند بودند اما همه را با انگیزه و مشتاق خدمت به دانش آموزان دارای ناتوانی و معلولیت یافتم که امیدوارم همچنان پر انگیزه و شاداب و خلاقانه به فعالیت های خود ادامه دهند. به هر صورت سازمان آموزش و پرورش استثنائی را جزء ارکان مهم توانبخشی در کشور می دانم و معتقدم که باید قدر نیروهای ارزنده خود را بیش از اینها بداند.. البته برگزاری همین گونه نشست ها و دوره های بازآموزی را می توان در همین مسیر ارزیابی کرد. دوستان علاقمند بودند که اسلیدهای استفاده شده در دو مبحثی را که امروز ارائه کردم از طریق وبلاگ و یا سایت من داشته باشند که آنها را به این صورت می توانند داشته باشند. برای دریافت مجموعه ” مروری بر توانبخشی در ایران ” اینجا و برای دریافت اسلاید های بحث ” توانبخشی مبتنی برجامعه ” اینجا کلیک کنند…