خوشآمد به ابوالفضل رضازاده

این خبر را امروز یکی از دوستان در مورد صاحب فرزند شدن حسین رضازاده برایم گفت . خیلی جالب است در این سایت که تحت عنوان تفکر آهنین می باشد این را بعنوان خبر اول امروز قرار داده بود. بخوانید جالب است….

فیلم سینمائی فردا

یکی از دوستان خبر داد که فیلم سینمائی فردا از شبکه اول موضوع و زمینه فیلم به معلولان مرتبط می شود. آنگونه که ایشان می گفت : ” فیلم سینمائی فردا که ساعته ۴/۳۰ از شبکه یک سیما پخش می شود زنجیر نام دارد. فیلم داستان ابتکار یک مددکار اجتماعی است که با تلاشِ زیادی مسئولینِ زندان را راضی میکند تعدادی از زندانیان خطرناک را برای نگهداری و همدان بودن با معلولان جسمی شدید در اختیارش قرار دهند. اما برای پیشگیری از فرار زندانیان پاهای آنها را با زنجیر به صندلی چرخدار معلولان می یندد. ماجرای فیلم بسیار عاطفی و نشانگر تغییرات زندانیان و معلولان است.تا اینکه به مرور یکی از زندانیان بسیار با معلول در اختیار خود انس میگیرد.و چون رفتار ِ خوبی از خود نشان میدهد با دفاع های رئیس مرکز موظف به کار می شود .روزی که تصمیم میگیرد معلول در اختیار خود را به سفر ببرد همه مخالفت میکنند ، اما او آنها را راضی میکند. آنها با هم به سفر می روند در سفر حوادثِ ناگواری برای آنها اتفاق می افتد. ” خب ببینید و اگر نظری بود بفرمائید….

تغییر صفحه های سایت شخصی

از چند روزپیش دست بکار شدم وتغییراتی را درصفحات سایت شخصی انجام دادم تا منظم ترو انشاالله کمی بهتر شود . ممنون می شوم چنانچه از نظرات شما درمورد آن وبویژه پیشنهاداتی که درحد سواد من برای انجام آن باشد ، بهره مند شوم….

اگر با نگاهی دقیق به مسائل اطرافمان بنگریم ، خواهیم دیأ که زندگی در دنیای امروز هر روز با چالش های مختلفی همراه است و من تصور می کنم عدم شناخت از چالشهای روبروی مدیران جامعه آنها را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخنته است. همیشه اینگونه احساس کرده ام که زندگی در هر محیطی شناخت و رعایت اصول آنرا طلب می کند و اگر بدانها اعتنائی نکنی همیشه با مشکل روبرو خواهی بود . همانگونه که در محیطی تفریحی و یا هنگام صعود به کوه جائی برای پوشیدن لباس رسمی وجود ندارد در یک مهمانی رسمی هم با لباس شنا یا کوه رفتن شرکت کردن خطاست. خب خیلی وارد معقولات نشویم ، دیروز در هنگام سال تحویل خب مثل بسیاری از ایرانیان قصد استفاده از تلفن برای عرض تبریک خدمت بعضی از دوستان داشتم که اختمالا شما هم با وضعیتی مثل من مواجه شدید که به هیچ عنوان امکانی برای برقراری ارتباط وجود نداشت. خواستم از sms استفاده کنم که دائما” با خطا در ارسال مواجه می شدم . در اخبار هم اعلام شد که در آن هنگام از روز خطوط مخابراتی از چنان ترافیکی برخوردار شده بوده است که تا ساعتها اختلال بدنبال داشته است. به هرصورت قصدم ازبیان این مطلب آنکه زندگی شهری و بویژه آنچه امروز در دنیای بی انتهای اطلاعات با آن مواجه هستیم آداب و قوانین خاص خود را می طلبدو این مهم به عهده دولت است که از کلیه راههای ممکن بسترهای مناسب را برای این زندگی فراهم نماید . متاسفانه همه چیز در اینجا در داخل بسترهای نیمه کاره و ناقص شکل می گیرد و سیل جمعیت هم با توجه به دلایل مختلف درگیر آن موضوع می شود و درخواست آنرا دارد – به ثبت نام ۵/۵ میلون موبایل دقت کنید – و این می شود که درچنین زمانهائی با مشکلاتی نظیر آنچه گفتم روبرو می شویم و بدان بیافزائید موضوع موج ناراحتی هائی که بدنبال آن ایجاد می شود . در روزنامه خواندم در مشهد دو برادر برسرتعویض کانال تلویزیون درگیر که در نهایت یکی از آنها با ضربات چاقوی دیگری ازپای درآمده است. مسائل در جوامعه شهری بسیار پیچیده و باهم مرتبط هستند و حجم وسیعی ارتباطات هم بیشتر بدان دامن زده و موجبات ایجاد مشکلات فراوان برای جامعه می شود. باید چاره ای اندیشید وبا شناخت بهتر راه را برای سالم سازی اجتماع هموار نمود….

سال ۱۳۸۳مبارک


ساعاتی چند به آغاز سال ۱۳۸۳ نمانده است. از خداوند می خواهم که بر گناهان ما قلم عفو بکشد و موجبات درستی در نیت ها و اعمال ما و آنچه مورد رضای اوست در سال جدید برایمان منظور کند. آمین