بیشتر معلولان برای فرار از استرسها به ازدواج روی می‌‏آورند

عنوان بالا مربوط به خبری است که از قول مدیرعامل ” انجمن دفاع از حقوق معلولان ” خبرگزاری کار ایران نقل کرده است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید تا در یک فرصت مناسب در اینمورد صحبت کنیم….

میلاد حضرت علی (ع) و روز پدرمبارک باد


فرخنده زادروز میلاد مظهر عدالت و تقوا و روز پدر را به همه دوستداران او تبریک و تهنیت عرض می کنم. مثل روز مادر به همه عزیزان یادآور می شوم که قدر پدر را همچون مادر بدانید که در نبود او بویژه در چنین ایامی انگشت حسرت به دندان خواهید داشت….

ِک طلا، یک نقره و یک برنز

اگر کسی بخواهد خبر بدهد مثل من نباید خبر سوخته بدهد. به همین خاط چون دیشب دسترسی به اینترنت نداشتم و خبر قهرمانی هادی ساعی به نوعی سوخته بود ، صبر کردم تا امشب که دقایقی قبل کار علیرضا رضایی هم تمام شد و دیگر میشد در اینجا تحت عنوان بالا مطلب نوشت. البته خبر را می دانید و کار خوب یوسف کرمی هم که با برنز تمام کرد راحتما مشاهده کرده اید. آنچه در این مجال کوتاه به ذهنم می رسد آن است که در این چهره هایی که صاحب مدال شدند نوعی از اراده را به تمامی در چهره آنان می توانستید ببینید . چیزی که در چهره مثلا حاجی زاده یا دبیر دیده نشدو سایرین. نکته دیگر که می توان اشاره نمود کار بزرگ علیرضا رضایی است . به نظرم فوق انتظار ظاهر شد و به حق خود رسید ، هرچند که گاهی اینگونه به نظر می آید که کسی که مدال نقره می گیرد گویا کاری نکرده است – این شاید بخاطر باختی است که در مسابقه نهایی نصیب او می شود – ولی فردی که مقام سوم را کسب می کند چون مسابقه اش را می برد کاری درخور انجام داده است ، ولی باید صادقانه به تمام مسابقات قبلی او برگشت و بدانها نگریست که چگونه او مقتدرانه تمام آنها را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

به هر شکل اینگونه مطالب زیاد است و باید همگان بنویسند – گاهی فکر می کنم چرا من هم باید در این موارد بنویسم – تا چراغی برای آینده شود و درسی برای دیگران که در زمانهای آینده با تاءسی بدانها از اشتباهات هرچه بیشتر کاسته شود….

اولین طلا


خب نمی شود از مدال طلای حسین رضا زاده گذشت و از آن در همین فرصت چیزی ننوشت. همانطور که خیلی ها معتقدند بواقع رضا زاده یک استثناء است و استثنایی که خود او آفریده است . مقایسه اش کنید با آنان که برای خود دایم درحال دلیل تراشی هستند و آسیب دیدگی که چنین است و چنان و او همچنان بدون حاشیه تنها به قهرمانی می اندیشید و عاقبت هم بدین مهم دست یافت. او می تواند برای همه نوجوانان و جوانان ورزشکار الگوی مناسبی باشد . امید که روش او در سایر موارد هم درنظر گرفته شود و بتواند راه های تازه ای رابرای قهرمانی ورزشکاران ما پیش رو قرار دهد….

بام کوچک استادان دانشگاه

روزنامه ایران دیروز و امروز گزارش نسبتا” مفصل و کاملی داشت از وضعیت معیشتی اعضای هیات علمی دانشگاههاتحت عنوان ” بام کوچک استادان دانشگاه “… برای خیلی ها این این تصور وجود دارد که وضعیت استادان دانشگاهها بسیار مطلوب است به همین جهت توصیه می کنم دوستان نگاهی به این گزارش داشته باشند و ببنند که متاسفانه جایگاه معلم دانشگاه در این وضعیت تا کجا پایین آورده شده است. مطلع گزارش را هم دراینجا می آورم: ” حقوق یک عضو هیأت علمى دانشگاه و مؤسسات آموزش عالى و پژوهشى، رتبه استادیارى در آخرین سال پیش از انقلاب حدود ۱۵۰۰ دلار بود ولى امروز این میزان در خوشبینانه ترین حالت به ۲۲۰دلار مى رسد که نشان از کاهشى حدود ۷۰۰ درصد دارد؛ شاید این یکى از علت هایى باشد که سبب شده از ۵۸۰ نفر عضو هیأت علمى دانشگاه شیراز در سال تحصیلى ۵۷ـ۵۶ اکنون تنها ۲۳‎/۳ درصد آنان به تدریس در دانشگاه پایبند بمانند.”

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل….

عکاسی نابینایان در صفحه بامعلولین روزنامه اطلاعات

صفحه با معلولین روزنامه اطلاعات در شماره این بار خود خبر مهمی را درج کرده است که نابینایان هم می توانند عکاسی کنند. سرکار خام مهوش سپهر که در همین صفحه از او بارها در زمینه آموزش نقاشی به نابینایان ذکر کردیم ، خبر از اختراع دستگاهی ویژه برای اینکار داده اند. امیدوارم شاهد هنرنمایی نابینایان در این مورد باشیم.سایر مطالب این شماره خبری از شرکت پکتوس است که به ارائه سیتم نرمافزاری کتابخانه سپید برای جستجو در کتابخانه های نابینایان پرداخته است و یک مقاله در مورد صداهایی که به شنوایی آسیب می رساند و داستان زکی و ناصر اقتباس شده از کتاب امداد معلولین…