تصویری دیگر از جشنواره


یکی از دوستان امشب زحمت کشید و تصویری از مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر را برایم آورد. توصیه اش این بود که این عکس را در بالای مطلب قبلی قرار دهم که فکر کردم شاید اینگونه بهتر یاد که در یادداشت مجزایی آورده شود و هم تشکری از ایشان کرده باشم و هم افراد حاضر را معرفی کنم. همانطور که در یادداشت گفتم توفیقی بود که آن شب در کنار استاد انتظامی ساعاتی حضور داشته باشم و از سوی دیگر هم د رحضور سرکار خانم قندهاری که ریاست گروه بانوان نیکوکار کهریزک و فکر می کنم رئیس هیات مدیره آنجا هستند که کارهای بزرگی به انجام رسانده اند و آنچه من شاهد بوده ام انسانی خیر و مخلص که براستی یک ارزش والا در جامعه خانم های ایرانی هستند. آقای دکتر راه چمنی ریاست سازمان بهزیستی هم که معرف حضور هستند…بار دیگر از دوست خوبم جناب آقای اکبر پور و عکاس محترم که نامشان را نمی دانم ممنونم…

جشنواره تئاتر معلولان


خبر برگزاری جشنواره را حتما شنیده اید. متاسفانه بعلت مشغله فراوان امکان دیدار آنها را نیافتم . لیکن دیشب این توفیق را داشتم که در تالار وحدت درمراسم اختتامیه آن شرکت کنم. همچون همیشه انتظاری که داشتم برآورده شد. موجی از شور و اشتیاق و خلاقیت و جوانی و احساس انسان بودن در سالن پراکنده شده بود…کمتر کسی را می توانستید پیدا کنید که به وجود چنین هنرمندانی افتخار نکند. توفیقی بود که در کنار استاد انتظامی نشسته بودم. احساسات بی پیرایه و مخلصانه خود را بیان می کردند . ایشان دومین سالی است که عضو هیات داوران این جشنواره هستند و بارها در طول نمایش ها اشک شوق ریختند. می گفتند که برخی از کارهای ارائه شده در سطح بین المللی است و در طول نمایش من احساس اینکه افراد معلول بازی می کنند ، نداشتم. به هر صورت غوغائی که دیشب در تالار وحدت بود را باید حس و لمس کرد ، یعنی می باید آنجا می بودید و شور و شوق ادامه حیات علیرغم وجود ناتوانی را به چشم می دیدید و به دل باور می کردید. از همه دوستانم در حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی بویژه آقای نجفی و سرکار خانم فخری که خالصانه و بی منت برای این عزیزان گام بر می دارند ، نهایت سپاس را دارم.امید که این گونه از برنامه ها را بیش از گذشته شاهد باشیم تا صحنه های واقعی زندگی برای حضور پر برکت ایشان به طور روزافزون آماده گردد….
گزارش مراسم را در ایسنا بخوانید….

صفحه با معلولین روزنامه اطلاعات

امروز به مناسبت هفته بهزیستس مطلبی نوشتم که در صفحه با معلولین روزنامه چاپ شد. خوشحالم که به همت سرکار خانم حسینی این صفحه هنوز پا برجاست و علیرغم اینکه من هم مثل خیلی دیگر از دوستان مدتی بود کمتر می توانستم مقاله برای صفحه ارسال کنم، صبر و تحمل ایشان بسیار بالاتر از آن است که خللی در انتشار منظم آن بوجود آید. به هر صورت مقاله امروز را به ” هفته بهزیستی و تامین اجتماعی و چالش های دولت آینده ” اختصاص دادم که امیدوارم مفید باشد. در این صفحه همچنین اسامی تاتر های جشنواره امسال معلولان آمده است و هم ادامه بحث ها ی مادر سپید که بسیار خوب و آموزنده تدوین می شود….

سفر


آقای محمد نژاد در کامنت ها نوشته بودند: ” آقای دکتر،حتما خنکی آذربایجان بعد از تحمل داغی تهران بهتون حسابی میچسبه.
” . واین را بدرستی گفته بودند . البته خودم هم انتظار چنین چیزی را داشتم. تچربه سفرهای قبلیم به اردبیل این نوید را می داد. خوشبختانه این چنین هم شد و چند روزی را که در آنجا بودم توانستم از برخی فضاها و مکان های مختلف تاریخی و تفریحی آنجا در هوایی بسیار مناسب استفاده کنم.از جمله مکانی که قبلا نشنیده بودم و در این سفر آشنا شدم تحت عنوان پیست اسکی ” آلوارس ” که دردامنه سبلان قرار گرفته است وبسیار دیدنی و زیبا است . عکس فوق را از آنجا گرفته ام. این منطقه در ۲۰ کیلومتری سرعین است که حتما شنیده اید . توسعه بسیار زیادی که سرعین پیدا کرده بود، برایم بسیار عجیب بود. شهر کوچک سرعین که حدود ۸ یا ۹ سال پیش دیده بودم با آنچه امروز می دیدم کاملا متفاوت شده بود. هتل ها و اماکن اقامتی فراوان و نیز تغییرات مناسبی که در استخر های آب معدنی صورت گرفته است ، تبدیل به جاذبه های خوبی برای حضور پرتعداد مسافرین و گردشگران شده است.چند نکته دیگر را هم باید بگویم که بماند تا فرصت بعد….

سفر

سفر همیشه خوبه مخصوصا که احساس نیاز به اون هم همراهش باشه. این روزها نیاز به یک سفر رو خیلی حس می کنم. شاید برای همین باشه که یه سفر تقریبا غیر منتظره هم جفت و جور شد. از فردا به اردبیل میرم . ممکنه تا یکشنبه هم طول بکشه.
از همه دوستان التماس دعا دارم….