توقف

نه این توقف نیست… کمی آهستگی است … می دانید دارم به نوشتن هزارمین یادداشت خودم نزدیک می شوم. از آن روز – ۱۴ آبان ۱۳۸۰ – که نوشتن این وبلاگ راآغاز کرده ام ، زمان زیادی می گذرد . شاید در ایتدا تصور این مقدار تداوم کار برایم سخت بود، اما به لطف خداوند ادامه یافت . چه در زمانی که در مسئولیت های اداری و اجرائی بودم و چه در زمان هایی که فراغت بیشتری بود . این یادداشت ۹۹۴ است ، شاید باید عجله کنم که از مرز هزار بگذرم و شاید هم تامل و من کمی تامل را خواسته ام . این تاخیر باعث شد تا دوست خوبم جناب آقای دشتی و دوست دیگری که نمی دانم کیست ، نوشتند که چرااز اینترنت گریزان شده اید؟ البته اینگونه نیست – هر چند باید بگویم که در دوهفته اخیر بشدت درگیر برگزاری ۲ کارگاه آموزشی بودم که باید به تنهایی اداره می کردم و بسیار هم سخت بود- به هر صورت نوشتن در وبلاگ کار ساده ای نیست ، بویژه آنکه بدانی باید برای مخاطبی فهیم بنویسی که دقیق است و انتظار دیدن مطلبی ارزشمند را می کشد… بنابراین دست از وبلاگ نویسی نشسته ام وامید به نوشتن یادداشت دو هزارم باعث خواهد شد تا از مرز هزار بزودی عبور کنم….

صفحه با معلولین روزنامه اطلاعات

این هفته نیز صفحه با معلولین روزنامه اطلاعات منتشر شد. متاسفانه در همانروز نتوانستم آن را معرفی کنم. در این شماره ستون جدیدی باز شده است که به معرفی سایت های مرتبط با توانبخشی می پردازد و لطفی هم آقای محسنی طه داشتند که سایت من را اول معرفی کردند. یک مقاله مفصل هم در مورد آموزش دانش آموزان استثنایی چند معلولیتی در این شماره است که به خواندن آن توصیه میکنم. در اینجا صفحه را می توانید مطالعه کنید….

حماسه حسینی

بار دیگر ایام ارزشمند محرم و عزاداری امام حسین (ع) فرارسیده است. ایام عجیبی است که بی هیچگونه تعارف و منتی همه اعضای جامعه را درگیر خود می سازد. این روزها کمتر کسی را در خانه خواهی یافت و حتی افرادی را به چشم می بینی که برای دریافت غذای نذری به صف می ا یستند که در هیچ زمان دیگری چنین رفتاری را از او مشاهده نخواهی کرد. حسین (ع) درسی از آزادگی وآزادی خواهی و ماندن بر پیمان به بشریت داده است که آنکس که با هر دینی ، اما آزاد اندیش و بی تعصب ، بدان بنگرد بر عظمت او سر تعظیم فرود می آورد. قدر این ایام را بیش از هر کس باید جامعه ما و اندیشمندان آن بدانند و علیرغم برخی از کجروی هایی که در نحوه عزاداری ها آرام آرام آغاز می شود بر آنچه که صحیح و مناسب است پای فشارند تا این مهم از هرگونه گزند و آسیب دور بماند. به نام مدرنیته و تغییر زمانه ، برخی از آنچه که این روزها به غلط در این آداب ارزشمند وارد کرده اند را مانع شویم و بر آنچه اصل ماجرا بود هاست پای فشاریم.
السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک ، علیک منی سلام الله ابدا” مابقیت و بقی الیل و النهار ولا جعل الله آخر العهد منی لزیارتکم . السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی الاولاد الحسین و علی الاصحاب الحسین و رحمه الله و برکاته…