دوست ندارم یک انسان سالم باشم! …

سرکار خانم دکتر رخشانی را از سال ۶۲ می شناسم. اولین دوره ورودی رشته شنوایی شناسی در دانشکده ما بعد از انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاهها…دوران سخت، شیرین و پر تلاشی را پشت سر گذاشته اند تا امروز در این موقعیت به گذشته نگاهی کنند، از زمان حال بگوییند و نیز از آینده…توصیه عام به همه و خاص به دوستان دارای معلولیت برای خواندن نکات ارزشمند و مفید متن مصاحبه ایشان با ایسنا … شنیدن این جمله ” دوست ندارم یک انسان سالم باشم” از کسی که خود متخصص آموزش بهداشت و سلامت است، حتما رازی در خود نهفته دارد که شنیدنی است…

پنجمین کنفرانس اینترنتی آسیب نخاعی

مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، دانشگاه ها، مراکز و نهاد های اجرایی و انجمن های غیر دولتی این کنفرانس را برگزار می کند. کنفرانس اینترنتی ایده جالبی است که چند سالی است این مرکز اقدام به برگزاری نموده و موفق بوده اند. ما هم در مرکز تحقیقات توانبخشی این بار جزء همکاران آنها هستیم و امیدورام همچون سال های گذشته که برنامه موفقی اجرا کردند از عهده این کار بزرگ برآئیم. فراخوان مقاله آن را در سایت مرکز می توان یافت….

دو کار تازه …

اول، کنگره توانبخشی حرفه ای دیروز در دانشگاه بهزیستی برگزار شد. توانبخشی حرفه ای آن جزء از توانبخشی است که تا حد زیادی در ایران مغفول واقع شده است و همه در این مسئله سهیم هستیم. چالش های فراوانی در مسیر تحقق درست توانبخشی حرفه ای وجود دارد که با برنامه ریزی صحیح می توان بر آنها فایق آمد. دو نکته در جلسه دیروز بارز بود، حضور سازمان های غیر دولتی بخصوص سازمان های غیر دولتی معلولان و دیگر عدم حضور دانشگاهیان و دانشجویان رشته های توانبخشی… در برنامه رسمی سخنرانی ها هم که بعد از مراسم افتتاحیه برگزار شد برخی سخنرانان به عدم حضور مسئولان اجرایی اعتراض نمودند. این باید مدنظر باشد که در چنین همایش هایی که مشکلات پیش رو بررسی و بیان می شوند حضور آنان می تواند برای لحظه ای ذهن را درگیر نماید و به راه حل ها هم توجه برانگیزد. البته شان حضرات اجل از نشستن و گوش دادن به صحبت های علمی است…. به هر حال در همایش دیروز پیرامون “چالش های پیش روی توانبخشی حرفه ای در ایران و راه های برون رفت از آن” سخن گفتم. برای دوستانی که مایل به دریافت اسلایدهای سخنرانی هستند، این لینک هم فعال است….

دوم، پیش از این در مورد انجمن احیا و انجمن توانیاب که به همت دوست خوبم جناب منصوریان تاسیس و راه اندزای شده اند، سخن گفته ام. فعالیت های قابل تقدیری دارند… گاهنامه ای هم منتشر می کنند در نوع خود ارزنده است. چندی قبل در اوان شکل گیری دولت جدید قرار شد مطلبی بنویسم که حاصل آن نوشته ای با عنوان “ضرورتهای پیش روی دولت جدید برای توانبخشی ” شد. در شماره اخیر این گاهنامه این مطلب منتشر شده است که برای مطالعه و آگاه شدن از نظرات دوستان عزیز در اینجا قرار دادم….