سخنرانی در کنگره ملی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت …

سه شنبه گذشته پنجمین کنگره ملی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت به همت انجمن علمی رشته و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل تالار امام خمینی بیمارستان امام برگزار شد. این کنگره که قرار بود سال پیش در کرمان برگزار شود با بدقولی همکاران دانشگاه علوم پزشکی کرمان متاسفانه برگزار نشد و به هر تقدیر در این زمان انجام شد. در کنگره سخنرانی خود را تحت عنوان ” آموزش بهداشت برای افراد دارای ناتوانی یا معلولیت ” ارائه کردم. البته قرار داشتم تا در مورد استفاده ازتکنولوژی های نوین در این موضوع صحبت کنم که با توجه به اینکه دیدم اصولا برنامه های آموزش بهداشت برای این گروه محلی از اعراب در ایران ندارد، به جهت حساس سازی همکاران تصمیم به ارائه کلیاتی در این زمینه گرفتم که بازخورد اولیه مثبتی هم داشت. امیدوارم این کار موقعیتی را فراهم نماید که دوستان آموزش بهداشتی بیشتر در پژوهش ها و کارهای اجرایی خود حول این محور تمرکز یافته و کارهای خوبی را ازآنان شاهد باشیم. با کلیک روی عنوان سخنرانی اسلاید ها را دریافت کنید.

سورپرایز گوگل ….

birthday12-hpنظرتون در مورد تصویر بالا چیست؟…امروز صبح که مطابق هر روز از طریق مرورگر کروم وارد اینترنت شدم، در صفحه اول مرورگر با این تصویر به جای لوگوی همیشگی گوگل مواجه شدم. پیش خودم گفتم چرا لوگوی گوگل تغییر کرده و امروز چه مناسبتی دارد. ماوس را که روی تصویر بردم عبارت !Happy Birthday Mohammad ظاهر شد. فهمیدم که ای دل غافل گوگل هم می داند که امروز روز تولدت است و این صفحه به طور اختصاصی برای من بعد از لاگین با آی دی گوگل فراهم می شود. خب این مدل برایم تازگی داشت و سورپرایز شدم. به نظر می رسد هر روز گوگل بیشتر و بیشتر به زندگی شخصی مان وارد می شود. نمی دانم انتهای این مسیر کجاست… تنها می دانم که راه مناسب کنار آمدن منطقی با این تحولات، مدیریت و تسلط بر آن است و شیوه مقابله ای که در پیش گرفته شده است در نهایت راه به جایی نخواهد برد….پس اگر از استفاده کنندگان از امکانات گوگل هستید آمادگی برای این قبیل برنامه ها را داشته باشید… تحولاتی که روز بروز بر دامنه آنها افزوده می شود….

 

 

جشنواره آروزها (شاید تو برنده باشی) ….

ایمیلی دریافت کردم از خانم خان اف، که در مرکز رعد مشغول هستند و از دوستان توانمند این مجموعه… گویا امسال هم به مناسبت روز جهانی معلولان در دوازدهم آذرماه، برنامه های خاصی تدارک دیده اند. یکی از آنها به آروزهای دوستان تعلق پیدا کرده است که انشاالله همه شرکت کنند و توانایی انجام و برآورده نمودن آن را هم نشان دهند… با مراجعه به متن اطلاعیه دوستان می توانند در آن شرکت کنند….