اول، کنگره توانبخشی حرفه ای دیروز در دانشگاه بهزیستی برگزار شد. توانبخشی حرفه ای آن جزء از توانبخشی است که تا حد زیادی در ایران مغفول واقع شده است و همه در این مسئله سهیم هستیم. چالش های فراوانی در مسیر تحقق درست توانبخشی حرفه ای وجود دارد که با برنامه ریزی صحیح می توان بر آنها فایق آمد. دو نکته در جلسه دیروز بارز بود، حضور سازمان های غیر دولتی بخصوص سازمان های غیر دولتی معلولان و دیگر عدم حضور دانشگاهیان و دانشجویان رشته های توانبخشی… در برنامه رسمی سخنرانی ها هم که بعد از مراسم افتتاحیه برگزار شد برخی سخنرانان به عدم حضور مسئولان اجرایی اعتراض نمودند. این باید مدنظر باشد که در چنین همایش هایی که مشکلات پیش رو بررسی و بیان می شوند حضور آنان می تواند برای لحظه ای ذهن را درگیر نماید و به راه حل ها هم توجه برانگیزد. البته شان حضرات اجل از نشستن و گوش دادن به صحبت های علمی است…. به هر حال در همایش دیروز پیرامون “چالش های پیش روی توانبخشی حرفه ای در ایران و راه های برون رفت از آن” سخن گفتم. برای دوستانی که مایل به دریافت اسلایدهای سخنرانی هستند، این لینک هم فعال است….

دوم، پیش از این در مورد انجمن احیا و انجمن توانیاب که به همت دوست خوبم جناب منصوریان تاسیس و راه اندزای شده اند، سخن گفته ام. فعالیت های قابل تقدیری دارند… گاهنامه ای هم منتشر می کنند در نوع خود ارزنده است. چندی قبل در اوان شکل گیری دولت جدید قرار شد مطلبی بنویسم که حاصل آن نوشته ای با عنوان “ضرورتهای پیش روی دولت جدید برای توانبخشی ” شد. در شماره اخیر این گاهنامه این مطلب منتشر شده است که برای مطالعه و آگاه شدن از نظرات دوستان عزیز در اینجا قرار دادم….

4 دیدگاه در “دو کار تازه….

 • ۱۳۹۲-۰۹-۱۴ در۸:۲۴ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام استاد وقت بخیر
  من خودم در یک مرکز توانبخشی حرفه ای درست نزدیک دانشگاه بهزیستی فعالیت می کنم. جالب هست که هیچ گونه اطلاع رسانی به ما نشده بود. فکر می کنم نقص در سیستم اجرایی و اطلاع رسانی بیشتر از سایر سیستمها نباشه، کمتر هم نیست

  پاسخ
  • دکتر محمد کمالی
   ۱۳۹۲-۰۹-۱۶ در۶:۲۵ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام
   به نظرم حق با شماست…

   پاسخ
 • ۱۳۹۲-۱۱-۳۰ در۴:۲۲ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  چرا آدرس سایت مجله خراب شده؟
  چطوری میشه مقاله فرستاد؟
  ممنون میشم سریع تر کمکم کنین
  سپاس

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *