سلام دوستان

سلام دوستان

سلام!!!

سالها از قرار دادن این کلاس آموزش مجازی روش تحقیق می گذرد. روز، ماه و سال دقیق آن را بیاد نمی آورم. تصورم بر این است باید سال ۱۳۸۱ بوده باشد. یعنی آن سالهایی که اندک افرادی به فکر آموزش مجازی بودند.  خب این روزها نقل محافل است و توبیخ می شوی اگر به این موضوع ورود پیدا نکنی. هر چند ظاهر سازی ها دست از سرمان بر نمی دارد. متاسفانه مشغله های زیاد باعث عدم بروزرسانی آن شد. اینک که فرصتی فراهم شد، آن را به اینجا منتقل کردم تا فرصت گفتگوی بیشتری هم فراهم گردد. از سوی دیگر بتوانم با مرور مطالب در بازنگری و اصلاح و بهبود آن گام بردارم. بدیهی است نظرات و پیشنهادات شما می تواند راهگشا و کمک کننده باشد. در زیر متنی که آن سالها برای دعوت گذاشته بودم را هم می آورم. شاید تجدید خاطره ای باشد برای دوستانی که مساعدت کردند.

دعوت به همکاری

استاد ارجمند ، دوست عزیز دانشجو و دانش پژوه

مباحثی که در اینجا به نظر شما رسیده است جسارت هائی از دانشجوئی است که صرفا بخاطر آغاز حرکتی نوین در مسیر پرشتاب فنآوری های نو در ایران و در حوزه علوم توانبخشی بدان دست یازیده است. بدیهی است با نقاط ضعف و کاستی هائی همراه است که نظرات ، انتقادها و پیشنهادات ارزنده شما می تواند راهگشای آن به مسیر مطلوب و صحیح باشد. بنابراین تقاضا دارد با نظر لطف خود ، من را در ادامه این راه یاری نمائید. آنچه شما ارائه خواهید نمود در صورت تمایل خودتان با نام و آدرس شما در صفحه ویژه ای  قرار خواهد گرفت . امیدوارم بزودی با استفاده از مقالات و مطالب ارسالی شما این مبحث به یکی از فراگیرترین کلاسهای ” روش تحقیق الکترونیک “ در ایران مبدل شود.خوشحال خواهم شد چنانچه بتوانم از نظر ها ، پیشنهاد ها ، پرسش ها و مقالات شما در این قسمت استفاده نمایم . موضوعات زیر برای بحث و پژوهش پیشنهاد می شوند:

 • مشکل توانبخشی در کشور چیست؟
 • مهمترین مسائل معلولین کدامند؟
 • چرا تحقیق در مورد مسائل ناتوانی مهم است؟

7 دیدگاه در “سلام دوستان

 1. حسن صیامیان

  سلام استاد عزیز
  چندین سال در امر تدریس روش تحقیق و سمینار متون در خدمت دانشجویان و همکاران هستم . از چندین سال قبل برای درک بهتر روش تحقیق از سایت شما به دانشجویان و همکاران ارجاع می دهم. امید است که هماره موفق و موید باشید.
  از خدای بزرگ برای سلامتی شما و موفقیت دارم.
  دکتر حسن صیامیان
  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

  1. admin نویسنده نوشته

   سلام
   از لطف و محبت شما سپاسگزارم. امیدورام این کار محدود مفید بوده باشد. سال نو را تبریک می گویم و آرزوی سلامتی وموفقیت برایتان دارم….

 2. لیلا

  سلام من در قسمتی از تحقیق دچار سردرگمی شده ام.من رشته ی نرم افزارم، هنگامی که برای یک تحقیق مطالب راجمع میکنم گاهی چندین مقاله می شوند که همه الکترونیکی هستند.(بامانیتور می خواهم مطالعه کنم)و برای جابجا شدن بین این مقاله ها باید همه را باز نگه دارم و هربار یکی را به حالت اولیه برگردانم و بقیه مینیمایز(minimize) باشند.این کار هم خسته کننده است هم معمولا بین مقالات به اصطلاح گم میشوم!راه حل این کار چیست؟لطفا راهنماییم نمایید

 3. نیلو

  با سلام بنده به دنبال تاریخ نمایه شدن مجلاتی ایرانی که در isi منتشر شده اند هستم. با توجه به بسته بودن isi در دانشگاه های کشور بدلیل تحریم و … من چطور می توانم به این اطلاعات دست بیابم؟

  1. admin نویسنده نوشته

   سلام
   از اینکه به سایت سر زدید ممنونم. اینکه تاریخ عضویت در ISI برای مجلات مشخص باشد کمی سخت است اما اگر فهرست آنها را در اختیار داشته باشید شاید از خود آنان کسب اطلاع کردن موثق تر از همه باشد. این صفحه می تواند راهنمای خوبی در این زمینه باشد
   http://www.mums.ac.ir/fhpm/fa/library6
   البته گاهی هم در اخبار این اطلاعات منعکس می شود:
   http://publicrelations.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=8157

 4. ساسارا ف

  باسلام.سال نو مبارک من دامپزشکم و میخواستم در ازمون دکترای رشته اموزش بهداشت شرکت کنم.ممنون میشم اگه منابعش رو ذکر بفرمایید.ترجیحا منابع موجود در بازار و فارسی.سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *